Nowości
Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski Ś, Ź, Ć, DŹ
Bajki ukraińskie
Najprostsze wierszyki : zabawy usprawniające rozumienie i nazywanie w warunkach domowych dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy
Inteligencja emocjonalna w działaniu : jak korzystać z inteligencji emocjonalnej na co dzień
Przemoc seksualna : interdyscyplinarne studium zjawiska
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Europejski Tydzień Kodowania 2021 #CodeWeek

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je na dedykowanej stronie internetowej. Dzięki temu znajdzie się ono na mapie i zostanie wliczone do europejskiego rankingu.
W tym roku #CodeWeek odbędzie się w dniach 9-24 października.
Źródło: www.kuratorium.opole.pl
Publikacje w naszej Bibliotece:
* Kodowanie katalogi.pbp.poznan.pl
* Programowanie katalogi.pbp.poznan.pl
#CodeWeek 2021.jpg

Warsztaty „Budowanie Starego Poznania”

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ramach realizacji projektu „Wędrówki po Wielkopolsce – szlakiem magicznych miejsc Poznania”, zapraszamy nauczycieli do uczestnictwa w warsztatach z Panią Agnieszką Idziak autorką książki pt.: „Cztery żywioły i dwa koziołki. Stary Rynek w Poznaniu, przewodnik dla dzieci”, które odbędą się dnia 5.10.2021 o godz. 15.30 w siedzibie Biblioteki przy ulicy Bułgarskiej 19 (I piętro, sala konferencyjna). Biletem wstępu na warsztaty jest zakup książki Pani Agnieszki w cenie 25 złotych, ponieważ jest ona niezbędna do samodzielnej pracy na warsztatach.
Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom.
Każdy z uczestników otrzyma potwierdzenia uczestnictwa w warsztatach.
Więcej informacji pbp.poznan.pl

warsztaty.jpg