Nowości
Gramatyka jak malowana : graficzne karty pracy dla klas 4-8
Twoje okno tolerancji : okiełznaj stres i zregeneruj się po urazach psychicznych
Lisy nie kłamią
Proces grupowy : poradnik dla trenerów, nauczycieli i wykładowców
Dydaktyka i metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, wystąpienia zbrojnego przeciwko wojskom niemieckim okupującym Warszawę zorganizowanego przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”.

W trakcie dwumiesięcznych walk od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku straty wojsk polskich wyniosły około 16 tysięcy zabitych i zaginionych, 20 tysięcy rannych i 15 tysięcy wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tysięcy do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik.
(źródło: Wikipedia pl.wikipedia.org)
Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat Powstania Warszawskiego w zbiorach naszej Bibliotekikatalogi.pbp.poznan.pl

Więcej informacji, linki dotyczące Powstania Warszawskiego, ciekawostki historyczne na stronie www Biblioteki www.pbp.poznan.pl

Łączy nas pamięć.png

Uwaga! Konkurs "Mistrz Chemii i Fizyki"

Chemia i fizyka należą do Twoich ulubionych przedmiotów szkolnych? Chętnie je zgłębiasz, a może nawet pomagasz innym w nauce? Wykorzystaj swój talent i dołącz do rywalizacji o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł Mistrza!
Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki rozgrywany w serwisie edukacyjnym Mathematics.live. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie opracowań na tematy wybrane samodzielnie z listy. To świetna okazja do ugruntowania posiadanej już wiedzy, a także zgłębienia nowych zagadnień.

Konkurs startuje na początku czerwca i potrwa do końca sierpnia. Aby dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:mathematics.live

Szanse na zdobycie nagród są wyjątkowo wysokie! Nagrodzonych zostanie aż stu najlepszych uczestników. A wartość pojedynczej nagrody sięga 2 tysięcy złotych!
Do zdobycia są zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do serwisu z korepetycjami online Tutors.live tutors.live. Mogą posłużyć np. na naukę języka obcego lub na uzupełnienie braków w dowolnym przedmiocie szkolnym.

Dołącz do konkursu już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki jeszcze tego lata może być Twój!

Konkurs z chemi i fizyki.png