Nowości
Formy zaangażowania : pisarki i pisarze w kulturze XX i XXI wieku
Szkoła ogólnodostępna w procesie stawania się placówką włączającą : analiza badań ewaluacyjnych
Sztuka rysowania : kaligrafia
Suma rzeczy najważniejszych
Szkoła jako przestrzeń budowania edukacyjnego dialogu
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Noc Zawodowców 2022
Gdzie?Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego, ul. Raszyńska 48
Kiedy?07.10.2022 17:00

"Noc Zawodowców" to inicjatywa skierowana do młodzieży klas 7 i 8 oraz jej rodziców. Celem wydarzenia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej. "Noc Zawodowców" została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

Zaproszenie: www.facebook.com

Zobacz program: noczawodowcow.pl

Noc zawodowców.png

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (6 października)

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to choroba spowodowana nieprawidłowościami w rozwoju mózgu lub uszkodzeniem tych części, które są odpowiedzialne za koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę i postawę. Szacuje się, że choroba ta dotyka 2 na 1000 urodzonych dzieci.
Zachęcamy do dołączenia do ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce.
Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.
Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.
Więcej informacji na stronie www.17milionow.pl

Zobacz literaturę w naszych zbiorach: katalogi.pbp.poznan.pl

Poznajcie historię Oliwiera: www.dlaoliwiera.pl

Por. mózg..jpg