New items
Praca w hospicjum : predyktory podjęcia pracy w hospicjum oraz ich konsekwencje w grupie pracowników zawodowych i wolontariuszy hospicyjnych oraz wolontariuszy zwykłych - Psychologiczny Model Zespołu pracującego w warunkach ekspozycji / Elżbieta Trylińska-Tekielska
Biomedyczne podstawy rozwoju dziecka : dla studentów pedagogiki, opiekunów w żłobku i nauczycieli wychowania przedszkolnego
Moi przyjaciele z Literkowa w domu : podręcznik do programu nauczania ortografii w klasach I-III "Moi przyjaciele z Literkowa. Klasa I"
Poznaję, rozumiem, potrafię : trening kompetencji społecznych dziecka
Czytanie jest super! : ćwiczenia rewalidacyjne wspomagające naukę czytania
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Zabawy z książką

W sobotę 8 maja 2021 r. zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Bułgarskiej 19 na "Zabawy z książką".
W programie:

  • 10.00 - zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem jogi - „Joga z książką”. Uczestnicy wykonają kilka typów pozycji, trzymając książkę różnymi częściami ciała. Strój sportowy nie jest konieczny.
    Prowadząca: Paulina Urbańczyk, fizjoterapeutka z umiłowaniem do jogi, maratonka. Czekamy na Was, udział w zajęciach jest bezpłatny.
  • 11.00 - warsztaty z kaligrafii, które poprowadzi Bożena Andrzejewska - nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.
  • 12.00 Warsztaty uważności pod hasłem: "Uważność dla wszystkich, mądrość, która może dać Ci spokojny umysł, jasne myśli i radość". Zajęcia poprowadzi Barbara Misiarz – nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.
  • 12.00 - gry i zabawy z książką: bawimy się słowami, łamańce językowe, rymowanki, improwizacje ruchowe przy czytaniu. Poprowadzi je Wioletta Stępczyńska nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.

Zajęciom towarzyszyć będzie promocja nowości książkowych dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców (stoisko w Wypożyczalni).
Wszyscy uczestnicy zostaną obdarowani książkami.

Zabawy z książką.png

XXV Targi Edukacyjne (7-8 maja 2021)

Zapraszamy na XXV Targi Edukacyjne. Tegoroczna edycja odbędzie się on-line pod hasłem UWAGA EDUKACJA! W planie wykłady, warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli, wystąpienia znanych osobistości ze świata nauki i mediów, a także prezentacje szkół ponadpodstawowych czy uczelni wyższych.
Będziemy oczywiście również i MY z ciekawymi propozycjami:

  • Wykład o depresji u nastolatków – prof. dr hab. Hanna Kubiak, dr Anna Gulczyńska uwagaedukacja.pl
  • LearningApps krok po kroku – Joanna Koterba, Katarzyna Obremska uwagaedukacja.pl
  • kojenie w chwilach smutku – depresja dzieci i młodzieży – Barbara Misiarz uwagaedukacja.pl
  • Czy nowe technologie uratują czytelnictwo? Animacja czytelnicza w XXI wieku” - Karol Baranowski – Ogólnopolski Bibliotekarz Roku 2019 uwagaedukacja.pl

Więcej informacji na stronie: uwagaedukacja.pl

Targi edukacyjne.jpg