Nowości
Kultura uczenia się matematyki uczniów kończących II i III etap edukacyjny
Przemoc instytucjonalna wobec dzieci : kulturowe uzasadnienie przemocy instytucjonalnej
Ortograffiti : język polski : klasa 7 : zeszyt ćwiczeń : przygotowanie uczniów z trudnościami w nauce do egzaminu ósmoklasisty. Cz. 1
Na Jowisza! : uzupełniam Jeżycjadę
Sprawdziany dla klasy 4 : matematyka
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Uwaga! Ważny komunikat

Od poniedziałku 16 listopada 2020 roku Biblioteka wznawia działalność.
Zapraszamy!

Książka miesiąca od IBUK Libra

W ramach akcji Książka miesiąca od IBUK Libra w listopadzie polecamy publikację Przemysława Semczuka „Wybrałem Pol(s)kę. Imigranci w PRL”.

Czasy PRL-u kojarzą się z barwnymi ucieczkami. Porwania samolotów, kutry rybackie uciekające na Bornholm, wyprawy przez Bałtyk kajakiem, a nawet masowa ucieczka marynarzy, którzy porwali okręt wojenny. Trudno sobie wyobrazić, że były osoby, które z własnej woli przyjeżdżały do komunistycznej Polski, by w niej zamieszkać. Książka stanowi unikatowy zbiór opowieści o bohaterach, których losy mają wspólny mianownik: wszyscy z wyboru osiedlili się w komunistycznej Polsce. Do dzisiaj jesteśmy przekonani, że z Polski tylko uciekano. Tymczasem bohaterowie rezygnowali z „łatwego” życia w kapitalizmie, wyjeżdżając za żelazną kurtynę – głównie z przyczyn osobistych.

Książka jest reportażem poświęconym kilku postaciom, których losy przeplatają się i wiążą z wydarzeniami w kraju.

Zapraszamy do Wypożyczalni po odbiór nowych kodów dostępu do platformy IBUK Libra.

Wybralem Polskę.jpg