New items
Sztuka argumentacji : rozszerzone ćwiczenia w badaniu argumentów
Dydaktyka i metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego
Formy zaangażowania : pisarki i pisarze w kulturze XX i XXI wieku
Rodzina - rodzicielstwo - odpowiedzialność : perspektywa pedagogiki społecznej
Przejdź na wyższy poziom : język polski dla obcokrajowców : poziom B2/C1
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Uwaga! Konkurs plastyczny

Wojewoda Wielkopolski, zaprasza wszystkich uczniów przedszkoli i szkół podstawowych do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu plastycznego pt. "Zwierzyna Wielkopolskich Lasów - rysowana ręką małych przyrodników".
Wyłonione 13 najlepszych prac w różnych porach roku zostanie opublikowane w kalendarzu na 2023 r. Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Rozdanie laureatom konkursu dyplomów i nagród zostanie zrealizowane na gali finałowej z udziałem Wojewody Wielkopolskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Regulamin konkursu : pbp.poznan.pl

Zapraszamy do udziału.

Noc Bibliotek 2022

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania i bibliotek. VIII edycja ogólnopolskiej akcji odbędzie się w sobotę 1 października 2022 roku pod hasłem „To się musi powieść”. Zapraszamy w godzinach 17.00 - 21.00. Przygotowaliśmy dla Państwa:
17.00-21.00 - zwiedzanie bibliotecznych zakamarków
17.00-17.30 - interaktywny quiz o bohaterach literackich dla dorosłych i dzieci
17.30-18.00 - „W starej klasie” – krótka historia z przymrużeniem oka (prezentacja pamiątek oświatowych, starodruków, kaligrafia piórem)
18.00-19.30 - projekcja filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w wersji z polskim dubbingiem / z ukraińskim lektorem
18.00-19.00 - gra karciana „Story Cubes” – rzuć kośćmi, stwórz opowieść, a także inne gry planszowe
19.00-19.30 - warsztaty tworzenia książki elektronicznej w programie Storyjumper
19.30-20.00 - warsztaty origami
20.00-20.30 - warsztaty tworzenia zakładek do książek
20.45- 21.00 - pożegnanie uczestników „Nocy Bibliotek”

Zapraszamy także do naszej Wypożyczalni w nietypowych godzinach od 17.00 do 21.00 (nocna abolicja, wypożyczanie i zwroty książek, bezpłatne zapisy do Biblioteki)

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz wystawy (powieści z sukcesem, romantyczne powieści poetyckie i powieści prozą w Roku Romantyzmu Polskiego, elementarze, publikacje z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

NOC BIBLIOTEK.jpg