New items
Detektywi z klasztornego wzgórza
Dwujęzyczność i wychowanie dwujęzyczne z perspektywy lingwistyki i logopedii
Pedagog w klasie : scenariusze zajęć na różne okazje
Złam szyfr : pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy głosek L, R
Kolorowy świat Wiktorii : karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Cz. 1
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Uwaga! Ważny komunikat

Od poniedziałku 16 listopada 2020 roku Biblioteka wznawia działalność.
Zapraszamy!

Książka miesiąca od IBUK Libra

W ramach akcji Książka miesiąca od IBUK Libra w listopadzie polecamy publikację Przemysława Semczuka „Wybrałem Pol(s)kę. Imigranci w PRL”.

Czasy PRL-u kojarzą się z barwnymi ucieczkami. Porwania samolotów, kutry rybackie uciekające na Bornholm, wyprawy przez Bałtyk kajakiem, a nawet masowa ucieczka marynarzy, którzy porwali okręt wojenny. Trudno sobie wyobrazić, że były osoby, które z własnej woli przyjeżdżały do komunistycznej Polski, by w niej zamieszkać. Książka stanowi unikatowy zbiór opowieści o bohaterach, których losy mają wspólny mianownik: wszyscy z wyboru osiedlili się w komunistycznej Polsce. Do dzisiaj jesteśmy przekonani, że z Polski tylko uciekano. Tymczasem bohaterowie rezygnowali z „łatwego” życia w kapitalizmie, wyjeżdżając za żelazną kurtynę – głównie z przyczyn osobistych.

Książka jest reportażem poświęconym kilku postaciom, których losy przeplatają się i wiążą z wydarzeniami w kraju.

Zapraszamy do Wypożyczalni po odbiór nowych kodów dostępu do platformy IBUK Libra.

Wybralem Polskę.jpg