New items
Akademia arteterapii - od praktyków dla praktyków : podręcznik arteterapii wraz ze scenariuszami zajęć
Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich
Smog w centrum miasta
Pozytywistyczne dylematy : szkice o problemach literatury, filozofii i nauki
Działania prospołeczne a troska o egzystencjonalny wymiar wolontariatu
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Książka miesiąca IBUK Libra

W październiku prezentem od IBUK Libra została książka Christopha Drössera „Logika… Daj się uwieść!”
Autor wprowadza czytelnika w świat poprawnego wnioskowania, poczynając od sylogistycznej logiki klasycznej, poprzez nowoczesne teorie, autorstwa np. George’a Boole’a lub Bertranda Russella, od teorii dowodu i teorii mnogości i informatyki teoretycznej aż do logiki rozmytej. W zajmujących i pouczających opowiadaniach, w niewymuszony sposób przekazuje podstawy, osobliwości i zasadzki logiki. Drösser pokazuje, jak nauka potrafi być bliska codzienności, ale też jak uczeni kiedyś i dziś zdobywali i zdobywają wiedzę. Pozycja ta, tak jak poprzednie publikacje Drössera, prezentuje czytelnikowi także zadania i ich rozwiązania, łamigłówki dla każdego.
Książka dostępna jest do końca października 2022 roku dla osób zalogowanych na platformie libra.ibuk.pl. Jeśli nie korzystacie jeszcze z IBUK Libry, koniecznie poproście o kod dostępu w naszej Wypożyczalni. Zapraszamy.
Ibuk Libra książka miesiąca.jpg

Uwaga! Konkurs plastyczny

Wojewoda Wielkopolski, zaprasza wszystkich uczniów przedszkoli i szkół podstawowych do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu plastycznego pt. "Zwierzyna Wielkopolskich Lasów - rysowana ręką małych przyrodników".
Wyłonione 13 najlepszych prac w różnych porach roku zostanie opublikowane w kalendarzu na 2023 r. Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Rozdanie laureatom konkursu dyplomów i nagród zostanie zrealizowane na gali finałowej z udziałem Wojewody Wielkopolskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Regulamin konkursu : pbp.poznan.pl

Zapraszamy do udziału.