New items
Depresja
Inspiracje filozoficzne w polskiej myśli bibliologicznej
Szklany dom
Notatki wizualne : jak je tworzyć i wykorzystywać na co dzień
Z problematyki kształcenia językowego w szkole. 4
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Konkurs „Polscy medycy w świecie” - wydłużony termin składania prac

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do udziału w kolejnej już edycji konkursu "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" pod hasłem „Polscy medycy w świecie”.

Tegoroczny konkurs jest wyrazem szczególnego uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, diagnostów i wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, narażając swoje zdrowie, stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Celem konkursu jest przedstawienie sukcesów Polaków, których pionierskie badania, odkrycia naukowe, nowatorskie metody leczenia oraz przeprowadzone zabiegi i operacje wpłynęły na kształt dzisiejszej medycyny.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h. Zaangażowanie to ma służyć rozwijaniu wrażliwości oraz kreatywności poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.
Regulamin konkursu www.pbp.poznan.pl
Karta uczestnika konkursu www.pbp.poznan.pl

Termin składania prac konkursowych upływa 24 kwietnia 2021r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas XXV Targów Edukacyjnych.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zostało ustanowione w celu popularyzacji książek dla dzieci oraz wspierania czytania przez najmłodszych.

Polecamy:

  • książki dla dzieci dostępne w zbiorach naszej Biblioteki katalogi.pbp.poznan.pl

  • książki i artykuły na temat literatury dla dzieci dostępne w zbiorach naszej Biblioteki katalogi.pbp.poznan.pl

  • interaktywne materiały z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci view.genial.ly

    Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.png