New items
Empatia : poradnik dla wrażliwych
Środowisko edukacyjne jako przestrzeń współpracy różnych podmiotów
Wszechświat twoim domem : kosmoekologia
Młodzież, dorośli i seniorzy w procesie całożyciowego uczenia się : tradycja i współczesność
Polski senior w obszarze komunikacji społecznej
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Konkurs „Poznajmy tradycje naszego regionu”

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu zapraszają do udziału w konkursie pt. „Poznajmy tradycje naszego regionu”
Edycja I - Tradycje wielkanocne.

Celem konkursu jest zaciekawienie młodzieży pięknem polskiego zwyczaju, a w szczególności tradycjami wielkanocnymi. Adresatami są uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych i s

Regulamin konkursu kp.kalisz.pl
Karta zgłoszenia uczestnika kp.kalisz.pl

Termin składania prac kursowych upływa 26 marca 2021r.

Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do udziału w kolejnej już edycji konkursu "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" pod hasłem „Polscy medycy w świecie”.

Tegoroczny konkurs jest wyrazem szczególnego uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, diagnostów i wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, narażając swoje zdrowie, stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Celem konkursu jest przedstawienie sukcesów Polaków, których pionierskie badania, odkrycia naukowe, nowatorskie metody leczenia oraz przeprowadzone zabiegi i operacje wpłynęły na kształt dzisiejszej medycyny.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zaangażowanie to ma służyć rozwijaniu wrażliwości oraz kreatywności poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.
Regulamin konkursu www.pbp.poznan.pl
Karta uczestnika konkursu www.pbp.poznan.pl

Termin składania prac konkursowych upływa 10 kwietnia 2021r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 23 kwietnia 2021r. podczas XXV Targów Edukacyjnych.