Nowości
Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową. Cz. 1,
Ojciec wolnych ludzi : "od siebie trzeba wymagać najwięcej"
Zaburzenia lateralizacji u dzieci w wieku przedszkolnym
Twarze depresji
Edukacja w XXI wieku : teoria i metody badawcze
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (telefon: 800 800 605) od 1 listopada br. została zastąpiona telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.
Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD brpd.gov.pl

Telefon zaufania dla dzieci.png

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i młodzieży

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, to jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej w roku szkolnym 2020/2021. Jak wynika z danych pozyskanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, najczęściej występujące trudności zgłaszane przez rodziców i uczniów w czasie nauki zdalnej/hybrydowej to: obniżony nastrój, lęk przed powrotem do szkoły, poczucie osamotnienia, problemy z koncentracją i snem, poczucie bezradności, zachowania agresywne.

Polecamy literaturę ze zbiorów Biblioteki, która pomoże specjalistom oraz rodzicom w rozpoznaniu potrzeb uczniów/wychowanków oraz przygotowaniu wyprzedzających działań pomocowych.
- Pomoc psychologiczno-pedagogiczna katalogi.pbp.poznan.pl
- Psychologia nauczania katalogi.pbp.poznan.pl
- Nauczanie na odległość katalogi.pbp.poznan.pl

Więcej informacji: pbp.poznan.pl

Pomoc dziecku.jpg