Nowości
Niepokorny mózg : geniusz, buntownik, manipulator
Suma rzeczy najważniejszych
Pejzaże miasta w komiksie : studia nad komiksem
Tak brzmi Wielkopolska : regionalny nieoczywisty przewodnik muzyczny
Gramatyka języka ukraińskiego
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (6 października)

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to choroba spowodowana nieprawidłowościami w rozwoju mózgu lub uszkodzeniem tych części, które są odpowiedzialne za koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę i postawę. Szacuje się, że choroba ta dotyka 2 na 1000 urodzonych dzieci.
Zachęcamy do dołączenia do ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce.
Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.
Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.
Więcej informacji na stronie www.17milionow.pl

Zobacz literaturę w naszych zbiorach: katalogi.pbp.poznan.pl

Poznajcie historię Oliwiera: www.dlaoliwiera.pl

Por. mózg..jpg

Książka miesiąca IBUK Libra

W październiku prezentem od IBUK Libra została książka Christopha Drössera „Logika… Daj się uwieść!”
Autor wprowadza czytelnika w świat poprawnego wnioskowania, poczynając od sylogistycznej logiki klasycznej, poprzez nowoczesne teorie, autorstwa np. George’a Boole’a lub Bertranda Russella, od teorii dowodu i teorii mnogości i informatyki teoretycznej aż do logiki rozmytej. W zajmujących i pouczających opowiadaniach, w niewymuszony sposób przekazuje podstawy, osobliwości i zasadzki logiki. Drösser pokazuje, jak nauka potrafi być bliska codzienności, ale też jak uczeni kiedyś i dziś zdobywali i zdobywają wiedzę. Pozycja ta, tak jak poprzednie publikacje Drössera, prezentuje czytelnikowi także zadania i ich rozwiązania, łamigłówki dla każdego.
Książka dostępna jest do końca października 2022 roku dla osób zalogowanych na platformie libra.ibuk.pl. Jeśli nie korzystacie jeszcze z IBUK Libry, koniecznie poproście o kod dostępu w naszej Wypożyczalni. Zapraszamy.
Ibuk Libra książka miesiąca.jpg