New items
Kształcenie geometryczne w systemie pedagogicznym Marii Montessori : materiały rozwojowe i propozycje rozwiązań metodycznych
Nieustraszony strach na wróble
Zastosowanie techniki eye trackingu w diagnozie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Edukacja ekologiczna społeczeństwa polskiego : z badań nad czasopiśmiennictwem przyrodniczym w II Rzeczypospolitej (1918-1939)
Świat na brudno : szkice o poezji i krytyce
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Książka miesiąca od IBUK Libra

W ramach akcji Książka miesiąca od Ibuka Libry w styczniu polecamy publikację autorstwa Agaty Tyszkiewicz i Jakuba Tyszkiewicza „Operacja "Eagle"- Niemcy 1945”.
Książka ukazuje tragiczne losy 32 „polskich James’ów Bond’ów”, zrzuconych na terytorium Trzeciej Rzeszy w marcu i kwietniu 1945 r., w ramach operacji o kryptonimie „Eagle”. Zadaniem polskich wywiadowców było zbieranie istotnych informacji dla amerykańskiego wywiadu. Spadochroniarze rekrutowali się z żołnierzy, których najpierw siłą wcielono do Wermachtu z terytorium Górnego Śląska i Pomorza. Po dostaniu się do alianckiej niewoli trafili do szeregów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, by wreszcie po specjalnym przeszkoleniu stać się agentami OSS. Ich historia została przedstawiona na szerszym tle innych polskich działań wywiadowczych w czasie II wojny światowej i ludzi w nich zaangażowanych.
Autorzy piszą o ciekawej historii w przystępny sposób, przeplatają opis przygotowań do misji i jej przebieg treściami fabularyzowanymi będącymi autorską rekonstrukcją zdarzeń opartą na unikalnych dokumentach historycznych.
Książka powstała na podstawie niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskich i polskich, dostępna jako prezent do 31 stycznia 2021 roku.
Zapraszamy do wypożyczalni po odbiór kodów dostępu do czytelni online Ibuk Libra.

Operacja-Eagle.png

Życzenia

Świąteczne Życzenia.jpg