New items
Wojciech Korfanty 1873-1939
Operacja "Market Garden"
Skuteczność socjoterapii w resocjalizacji penitencjarnej
Bajka o gąsienicy, która stała się motylem i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda
Współczesne media : współczesne dyskursy medialne. T. 1
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Konkurs dla nauczycieli

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu wraz z Wydawnictwem Literatura i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłasza konkurs na scenariusz zajęć na motywach książki Grażyny Bąkiewicz ,,Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka”.

Konkurs adresowany jest do nauczycieli szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie scenariusza zajęć edukacyjnych dla klas IV-V tematycznie związanego z książką Grażyny Bąkiewicz ,,Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka.”

Prace konkursowe (scenariusz, dane kontaktowe) uczestnicy wysyłają na adres mailowy: justyna.nowak@wydawnictwoliteratura.pl
Termin składania prac upływa 20 lutego 2023 roku.

Regulamin konkursu: pbp.poznan.pl

konkurs.png

Dzień Bezpiecznego Internetu (7 lutego)

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ponad 160 państwach na całym świecie. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Polecamy książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki:

Bezpieczeństwo teleinformatyczne katalogi.pbp.poznan.pl

Uzależnienia medialne, od internetu, od komputera katalogi.pbp.poznan.pl

Cyberprzemoc katalogi.pbp.poznan.pl

DBI 2023_plakat własny.png