Nowości
Zajęcia twórcze w szkole. Cz. 2
Duchowość chrześcijańska współczesnego człowieka
Antologia : bajki japońskie
Hygge : klucz do szczęścia
Dzieci świata
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Konkurs Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku

Departament Edukacji i Nauki UMWW zachęca do udziału w organizowanych konkursach o tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku"

Celem Konkursu o tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku" jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Celem Konkursu o tytuł "Wielkopolski Nauczyciel Roku" jest uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Ponadto wyróżnienie ma promować wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki.

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku upływa 15 września 2021r.

Szczegółowe informacje na temat konkursów: www.umww.pl

Konkursy_Wielkopolski_Nauczyciel_ i_Wielkopolska_Szkoła_Roku.png

Sejmik Województwa Wielkopolskiego ogłosił rok 2021 Wielkopolskim Rokiem Rodu Mielżyńskich

„Warto docenić zaangażowanie tych związanych z regionem ziemian w utrwalaniu solidarności społecznej, tożsamości narodowej oraz koncepcji pracy organicznej, która stała się istotnym czynnikiem determinującym rozwój gospodarki, a także fundamentem zakończonego sukcesem Powstania Wielkopolskiego. Pragnę zwrócić uwagę na pozytywny wpływ działalności Rodu na rozwój rodzimej kultury i nauki oraz na pozostawioną bogatą spuściznę w tym zakresie”.
Z listu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego bip.umww.pl