181258
Book
In basket
Opętanie (nie)jedzeniem / redakcjea Beata Ziółkowska. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2009. - 254 strony : ilustracje ; 24 cm.
(Zastosowania Psychologii)
Artykuły tej książki katalogowano pod własnymi tytułami. Dostępne pod tytułem pracy zbiorowej.
Bibliografia na stronach 239-252.
Streszczenie: Omówiono: środowisko socjalizacyjne w okresie dzieciństwa i dorastania, psychologiczne uwarunkowania stosunku do pokarmu, różne aspekty rodziny i jej znaczenia dla problemu anoreksji (m.in.: terapia systemowa rodzin w leczeniu anorexia nervosa, przemoc seksualna w rodzinie w etiologii zaburzeń jedzenia), zagadnienia występowania anoreksji w okresie dorastania (np. znaczenie potrzeby perfekcjonizmu), różne ujęcia wpływu kultury na powstawanie zaburzeń odżywiania (jak: wzorce w środkach masowego przekazu, w reklamie, na forach internetowych), problematykę anoreksji jako sposobu radzenia sobie w sytuacjach trudnych (także hospitalizacja jako sytuacja trudna, radzenie sobie chorych w szkole), nowe perspektywy ujmowania zaburzeń łaknienia (w tym jako zaburzenie o cechach uzależnienia, w sporcie).

W publikacji zawarto artykuły:
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 297637, 297348 (2 egz.)
Notes:
General note
Artykuły tej książki katalogowano pod własnymi tytułami. Dostępne pod tytułem pracy zbiorowej.
Bibliography, etc. note
Bibliografia na stronach 239-252.
Summary, etc.
Omówiono: środowisko socjalizacyjne w okresie dzieciństwa i dorastania, psychologiczne uwarunkowania stosunku do pokarmu, różne aspekty rodziny i jej znaczenia dla problemu anoreksji (m.in.: terapia systemowa rodzin w leczeniu anorexia nervosa, przemoc seksualna w rodzinie w etiologii zaburzeń jedzenia), zagadnienia występowania anoreksji w okresie dorastania (np. znaczenie potrzeby perfekcjonizmu), różne ujęcia wpływu kultury na powstawanie zaburzeń odżywiania (jak: wzorce w środkach masowego przekazu, w reklamie, na forach internetowych), problematykę anoreksji jako sposobu radzenia sobie w sytuacjach trudnych (także hospitalizacja jako sytuacja trudna, radzenie sobie chorych w szkole), nowe perspektywy ujmowania zaburzeń łaknienia (w tym jako zaburzenie o cechach uzależnienia, w sporcie).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again